V dveh dneh več kot 850 udeležencev na Alma Mater


Alma Mater Europaea – ECM je priredila 11. in 12. marca 2016 že 4. mednarodno znanstveno konferenco z naslovom »Za človeka gre: družba in znanost v celostni skrbi za človeka«.

»To je ena izmed največjih konferenc, ki se bo letos odvijala v Sloveniji. Zadovoljni smo, da bomo gostili tako pomembne znanstvenike kot sta prof. dr. Yoshiaki Omura in prof. ddr. Felix Unger,« poudarja Ludvik Toplak, predsednik Alma Mater Europaea – ECM.

Na Alma Mater v Mariboru med 11. in 12. marcem namreč potekla mednarodna znanstvena konferenca, kjer bodo predstavili 199 znanstvenih prispevkov, ki jih pripravlja 270 aktivnih udeležencev. »Pričakuje pa se več kot 850 udeležencev iz Slovenije, Hrvaške, Srbije, Avstrije, Italije, Slovaške, Poljske, Finske, Turčije, Japonske, Kanade in ZDA,« je poudarila doc. dr. Bojana Filej, predsednica organizacijskega odbora konference.

Četrta mednarodna znanstvena konferenca je posvečena obravnavi aktualne tematike celostnega pristopa k skrbi za človeka v današnji družbi. S prepoznavanjem, priznavanjem in spoštovanjem vrednosti človeka v vsakem starostnem obdobju želi konferenca opozoriti na upoštevanje blagostanja posameznika in njegovih temeljnih pravic v zdravstvenih, izobraževalnih, socialno-varstvenih in drugih institucionalnih obravnavah. Strokovnjaki s področja zdravstva, medicine, socialne gerontologije, socialnega dela, prava, vzgoje in izobraževanja, psihologije, psihoterapije, arhivistike in filozofije bodo osvetlili umestitev skrbi za človeka v javnih institucijah kot tudi v družinskem okolju. Na konferenco so, kot aktivni udeleženci lepo vabljeni tudi podiplomski študenti navedenih področij.

Na plenarnem delu so sodelovali: prof. ddr. Felix Unger, predsednik Evropske akademije znanosti in umetnosti, prof. dr. Giampiero Camurati, prof. dr. Vincenzo Mastronardi, prof. dr. Mladen Radujković, prof. dr. Laurence Hewick, prof. dr. Maria Teresa Anguera, prof. dr. Creston Davis in prof. ddr. Igor Grdina ter prof. dr. Yoshiaki Omura, ki ga Cambridge University uvršča med 500 najpomembnejših znanstvenikov 21. Stoletja.

Prof. dr. Omura bo tudi predaval na simpoziju o Integrativnih zdravstvenih vedah, ki bo potekal v soboto v sklopu mednarodne znanstvene konference. V ponedeljek, 14. 3. 2016, pa bo predaval še na Alma Mater kot gostujoči profesor Zdravstvenih ved, njegovo predavanje pa bo odprto tudi za javnost. Naj spomnimo, da je Omura že obiskal Slovenijo, in sicer leta 2014 na simpoziju Integrativne medicine na Bledu. Oshiaki Omura, je odkritelj Bi-Digital O-Ring Testa, s katerim lahko natančno, neinvazivno in cenovno ugodno diagnosticiramo raka tudi več mesecev, v nekaterih primerih celo let, pred uradno medicino.

 

Galerija